Jaunosios menininkės

IMG-1985

Įvyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioninis turas. Konkurse su savo karpiniais dalyvavo dvi mūsų gimnazistės: Ariana Tiukšaitė (IIIbm klasė), Austėja Keturkaitė (IIIhs klasė). Ariana laimėjo pirmąją vietą. „Sidabro vainikėlio“ konkursui pristatomi kūriniai yra priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies vaizduojamosios dailės bei dailiųjų amatų žanrams tokiems kaip medžio skulptūra, medžio raižiniai, karpiniai, taikomieji medžio dirbiniai, pinti vytelių ir kitų tradicinių žaliavų dirbiniai, kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė.

Linkime Arianai sėkmės respublikiniame konkurse Kėdainiuose.

Daugiau apie mūsų gimnazistes skaitykite rajono laikraštyje „Kaišiadorių aidai“, 2019 m. balandžio 26 d.

Bibliotekininkės

1-oji vieta rajono mokinių olimpinio festivalio KREPŠINIO varžybose

Finišavo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio rajono mokyklų vaikinų (gimusių 1998 metais ir jaunesn.) krepšinio varžybos, kuriose iškovojusi visas 6 pergales NUGALĖTOJA tapo Algirdo Brazausko gimnazijos I - II klasių komanda. lmof 2015

Komandoje žaidė:

Rimantas Kirkickas (I fg), Mantvydas Lazauskas (I a), Vitoldas Maksimovas (II b), Arnas Mikuckis (II f), Rokas Naudžiūnas (I fg), Vytenis Norkūnas (I fg), Audrius Parniauskas (II f), Dominykas Šalvaitis (II fg), Andrius Tamašauskas (I fg), Rokas Tamulevičius (I fg), Arnas Vansevičius (II f), Kymantas Vitkauskas (II f), Justinas Žilinskas (I b).

Varžybų rezultatai

Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija Algirdo Brazausko gimnazija 61:72

Taškus pelnė K.Vitkauskas - 19, R.Tamulevičius - 11, D.Šalvaitis - 11, R.Kirkickas - 9, M.Lazauskas - 6, V.Maksimovas - 5, A.Vansevičius - 5, A.Mikuckis - 2, R.Naudžiūnas - 2, V.Norkūnas - 2.

Algirdo Brazausko gimnazija – Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinė mokykla 85:46

Taškus pelnė R.Tamulevičius - 25, K.Vitkauskas - 21, D.Šalvaitis - 13, J.Žilinskas - 7, M.Lazauskas - 5, R.Kirkickas - 4, R.Naudžiūnas - 4, V.Maksimovas - 2, A.Vansevičius - 2, A.Mikuckis - 2.

Žiežmarių gimnazija Algirdo Brazausko gimnazija 45:82

Taškus pelnė D.Šalvaitis - 29, R.Tamulevičius - 23, K.Vitkauskas - 18, V.Maksimovas - 6, J.Žilinskas - 4, A.Vansevičius - 2.

Algirdo Brazausko gimnazija – Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija 79:57

Taškus pelnė R.Tamulevičius - 27, D.Šalvaitis - 27, V.Maksimovas - 8, R.Kirkickas - 7, A.Tamašauskas - 6, V.Norkūnas - 2, M.Lazauskas - 2.

Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinė mokykla Algirdo Brazausko gimnazija 44:69

Taškus pelnė D.Šalvaitis - 21, V.Norkūnas - 13, R.Kirkickas - 7, V.Maksimovas - 6, J.Žilinskas - 6, M.Lazauskas - 6, A.Tamašauskas - 4. R.Naudžiūnas - 4, A.Vansevičius - 2.

Algirdo Brazausko gimnazija – Žiežmarių gimnazija 92:63

Taškus pelnė K.Vitkauskas - 40, R.Kirkickas - 16, M.Lazauskas - 8, J.Žilinskas - 7, V.Norkūnas - 7, V.Maksimovas - 6. A.Vansevičius - 4, A.Mikuckis - 4.

Kūno kultūros mokytojas Dainius Tamulevičius

28-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada

Kokius ženklus mūsų gyvenime palieka laikas? O gal būt mes paliekame ženklus laike? Į šiuos klausimus bandė atsakyti šalies moksleiviai balandžio 8 d. dalyvaudami 28-ojoje Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje. Respublikiniame etape kiekvienas dalyvis turėjo pateikti pirmo ir antro konkurso etapo kūrybinius darbus, kūrybinį aplanką, per tris valandas atlikti naują kūrybinį darbą ir pabendrauti su komisijos nariais, pristatydami savo idėjas, atsakydami į jų pateiktus klausimus.

Kaišiadorių rajonui atstovavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos IV bm klasės mokinė Rugilė Galdikaitė. Komisijos vertinimui mergina pateikė meninę išraišką drąsia forma – performansu. Nūdienos emociją ir tai, kokius ji pėdsakus palieka žmogaus prisiminimuose, pasąmonėje Rugilė pademonstravo, tapydama abstrakciją savo kūnu ant drobės lakšto. „Man patinka tas kūrėjo užsimaskavimas, paslaptis, taip pat manau, kad taip lengviau įsiminti menininką“, – samprotauja autorė, pasirašanti savo kūrinius slapyvardžiu „Rumelio“. Apie olimpiados temą „Laikmečių atradimai“ Rugilė mąsto taip: „Archeologija man siejasi su gyvybe ir mirtimi, memento mori. Vienu metu esi gyvas, o paskui jau esi tik griaučių krūva dirvoje. Todėl ir nusprendžiau pavaizduoti pilną gyvybės žmogų ir tą gyvasties pėdsaką, kurį jis paliko po savęs.“

Rugilė netrukus baigs mokyklą, rinksis tolimesnį savo kelią. O tai labai prasminga kūryba, kuri palieka ryškų ženklą žmogaus gyvenime, asmenybės formavimosi etape, laike... Tad linkime Rugilei neišsenkančių kūrybinių idėjų, prasmingų tikslų ir jų išpildymo!

I konkurso etapo darbas – tapyba, asambliažas „Momento mori“, 2022 m.

1 2

II konkurso etapo darbas – tapyba, kūno menas, performansas „Evaldo pėdsakas“, 2022 m.

3  4

III konkurso etapo darbas – tapyba, kūno menas, performansas „Laiko ženklai mano kūryboje“, 2022 m. https://youtu.be/ZppWnU7jiQE

Dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė

54-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso rajono etapas

Įvyko 54-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso rajono etapas. Prizinės vietas laimėjo mūsų gimnazistės:

I vieta – Augustė Tamošiūnaitė, IV bm klasė;

II vieta – Rugilė Morkūnaitė, IV bm klasė;

III vieta – Ineta Balčiūnaitė, IV bm klasė.

Gimnazisčių mokytoja Liucija Vinevičienė.

Darbų vertinimo komisija nutarė, jog Augustės Tamošiūnaitės darbai bus siunčiami į konkurso respublikinį etapą.

Informacijos centras-biblioteka

Gegužė 2024